• Informatika je jednou z najprogresívnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí, ktoré formujú našu budúcnosť.

Košický samosprávny kraj v spolupráci s Via Carpatia sa rozhodli osloviť stredné školy v ich pôsobnosti vo výzve s názvom „Zvyšovanie kvality vzdelávania v oblasti IT pre lepšiu uplatniteľnosť na trhu práce“.

Hlavným cieľom výzvy je aktívne prispieť k zvýšeniu úrovne vzdelania študentov v oblasti IT a zlepšiť tak ich uplatniteľnosť.

Naša škola bola jedna z tých, ktorá v tomto projekte uspela. Získali sme 6 edukatívnych LEGO® Education SPIKE™ setov.

Na hodinách informatiky zapájame dievčatá aj chlapcov do práce s LEGO SPIKE setmi, ktoré sme ako škola získali  vďaka KSK a s Via Carpatia. LEGO SPIKE set využívajú žiaci aj pri príprave na súťaž Fisrt Lego League.