• Young4climate

• Projekt Young4Climate získal grant z Nórska v sume 373 603 €. Projekt bol spolufinancovaný v sume 56 040,45 € zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o adaptácii a zmiernení klimatickej krízy realizáciou série inovatívnych aktivít na zvyšovanie povedomia zameraných najmä na žiakov na 62 stredných školách v Košickom kraji, pomáhať im pochopiť klimatickú agendu a pripraviť ich na boj s klimatickou krízou.

Hraním tejto hry študenti pomáhajú jednej z prihlásených škôl získať jedno zo zelených riešení, čím sa zvýši komfort a kvalita žiakom a personálu, prípadne čím sa škola bude správať "zelenšie" a predchádzať tvorbe skleníkových plynov.

Súťažilo sa v dvoch kolách. Naša škola bola úspešná v druhom kole a v konkurencii 26 stredných škôl Košického kraja sa umiestnila na vynikajúcom 7. mieste. Škola získala elektrický kompostér na kuchynský bioodpad a koše na recykláciu do tried.

Link na stránku: https://young4climate.sk

Ďakujeme študentom, že sa do tejto hry zapojili.